נעים להכיר,

בליבו של מושב רשפון, הסמוך להרצליה, מסתתרת פנינה, חממת "סחלבים בשרון". החממה נוסדה בשנת 2006 על ידי תמי שרון ויצחק בן יאיר שניהם בעלי ניסיון של למעלה מ 20 שנה בגידול, זריעה ופיתוח זני סחלבים.

הסחלב או בשמו השני האורכידאה, הוא פרח אציל, מראהו מהפנט ונחשב לנחשק. ככזה, הוא יכול להעניק לביתכם או משרדכם אווירה מיוחדת במינה. לאחר ההיכרות אתו – קל לפתח אליו אובססיית סחלבים. ניתן לגדלו בבית והוא מחדש את פריחתו בכל שנה. נשמח ללוות אתכם ולצייד אתכם ב"ארגז הכלים" לגידול מוצלח של סחלבים.

אנו מגדלים כ 2000 צמחים מקסימים ממינים שונים, כ 350 מינים בוטניים נדירים צמחי אוויר אקזוטיים כמו טילנסיות וברומלים, צמחים טורפים וכמובן סחלבים בפריחות מרהיבות. תהליך ההנבטה והגידול מתבצע על ידינו ללא פשרות בצורה מבוקרת ובהקפדה יתרה ותהליך זה מבטיח סחלבים גדולים ויפים במיוחד. אנו שותלים את הסחלבים במצע מותאם ואופטימלי או מרכיבים על גזירי עץ ממש כמו בטבע. במשתלה שלנו תוכלו לרכוש מצע סחלבים, דשן, חומרי הדברה אורגניים לטיפול במזיקים ומזמרות.

בשנת 2006 נחשפתי לעולם הסחלבים ונכבשתי בקסמו, ואני מנהלת את החממה המיוחדת והנפלאה הזו. אשמח לארח אתכם, לייעץ ולסייע לכם בהתלבטויות בבחירת הזנים, בעיצוב כדים מיוחדים או בסידורי זרים מרהיבים.

בואו בברכה, הקפה עלי… סמדר סבג

 When orchids bloom in the moonlight, and lovers vow to be true"

"I still can dream in the moonlight, of one dear night that we knew